Vabariigi 101. aastapäevale pühendatud aktused 25. veebruar KSG

21. veebruaril toimusid meie kooli Oru majas Eesti vabariigi 101. aastapäevale pühendatud aktused, kuhu olid kutsutud ka külalised.

6.–7. klassi õpilastele käis rääkimas Eesti 100. aastapäevaks tähistamiseks loodud filmi “Eia jõulud Tondikakul” operaator ja meie kooli 46. lennu vilistlane Heikko Sikka 6.–8. klasside õpilastel oli võimalus kuulata ajaloolase Hanno Ojalo ettekannet Vabadussõja tähtsusest.

Gümnasistide aktusel kõneles Eesti Kunstiakadeemia rektor ja akadeemik Mart Kalm Eesti Panga hoonetest. Aktuse 2. külaine mereväebaasi ülem kaptenleitnant Rain Terras rääkis, milleks on vaja sõjalist riigikaitset merel.

Lisaks esinesid aktustel lauludega laste- ja naiskoor, 9. klassi õpilased Anete Randma ja Georg Martin Potsepp kõnedega ning 7. klassi õpilane Marianne Tuisk esitas Kristiina Ehini luuletuse “Ümin Eestile” ja Iti Tulev esitas Marie Haava luuletuse “Mu kodumaa”. Aktuste juhid olid 10. klasside õpilased Oskar Joost ja Johanna Mäemurd. Gümnaasiumi aktusel esinesid ka gümnaasiumi draamaõppe kursuse õpilased kavaga "Eestlased on märkide märkajad". Direktor proua Imbi Viisma tänas kooli ajalooviktoriini parimaid.

Uku Toosensi tehtud fotod on nähtavad siin

Uku Toosensi tehtud fotod on nähtavad siin