KSG NUI tuleb taas! 11. november KSG

PRESSITEADE

FILMIFESTIVAL NUI KINOHUVILISTELE/ NUI ON TAAS KOHAL

Sellel aastal toimub amatöörfilmfestival KSG NUI Kadrioru Saksa Gümnaasiumis 30. novembril. Üritust korraldavad KSG õpilased.

Ka sel aastal ei jää NUI tulemata ja nimelt toimub amatöörfilmfestival juba 17. korda. Üritus leiab aset Kadrioru Saksa Gümnaasiumi aulas, sissepääs kooli hoovist ehk parklapoolsest uksest. Festival algab kell 18.00 ja kestab orienteeruvalt kuni 21.00. NUIal vaadatakse ühiselt koolinoorte tehtud loomingut ja süüakse kõike head, paremat, millega üritus enda külalisi kostitab. Festivali eesmärk on pakkuda noortele filmitegijatele võimalust tutvustada oma loometööd ja kinopublikule meelelahutust. Filmihuvilistel on võimalik saata oma film/e 12. novembrini. Filmfestivalile vastava juhendi leiate nii KSG NUI XVII Facebooki lehelt kui ka KSG NUI XVII ürituse arutelust.

Tavapilet maksab eelmüügist 5 € ja kohapealt 6 €. Pileteid müüvad eelmüügist KSG õpilased. List õpilaste nimedest, kelle käest saab soetada juba varakult pileteid, on „KSG NUI XVII“ Facebooki lehel ja ka Instagrammis „KSG NUI“.

Festivali korraldajatel on õigus jätta programmist välja filmid, mis ei vasta heale tavale või meie poolt loodud juhendile. Filmi esitamisega NUIale annavad autorid filmide esitamisõiguse ürituse korraldajatele. Kuna tegemist on avaliku sündmusega, on pildistamine lubatud.

NUIa on korraldatud juba aastast 2001 ja traditsioon kestab veel kaua. Esimesed filmfestivali korraldajad olid Tarmo Renter, Tiit Taimla, Andres Olvik, Risto Rõõmus, Joosep Pokla, Liis Rohtmets ja Lauri Mäe. Aastal 2004 sai ürituse endale nime NUI.

Lisainfo:

ksgnui@gmail.com