Erasmus+ projekt "Vesi – inspiratsiooniallikas"

Loomise kuupäev 17.03.2026

Juba teist aastat teevad KSG õpilased ja õpetajad kaasa Erasmus+ projektis VESI – INSPIRATSIOONIALLIKAS.

Sel õppeaastal korraldati  videokonkurss, mille käigus otsiti vastust küsimusele „Milline tähtsus on veel meie Tallinnas?“ Võistlusel osalesid kõik õpetaja Vivika Jürna 5. klassi õpilased, õpetaja Pille Kukkuri 8.m, 8.r ja 8.s klassi õpilased, õpetaja Eliis-Beth Roseni 7.d ja 7.s klassi õpilased ning õpetaja Tiina-Mall Kreemi 10. klasside arhitektuuri kursuse õpilased. Veeteemaliste videode paremikku näeb koolipere KSG Rohekonverentsil 2026. Seni on neid lisaks õpetajatele näinud ka 11.-15. märtsil Slovakkias toimunud projekti tuumiku kohtumisel osalenud.

KSGd esindasid projekti teisel kohtumisel taas abituriendid Adelina Selivanova ja Camilla Soolind, kes andsid oma panuse Eesti vete ja veeprobleemide lugude rahvusvahelise võrku sidumisega. Õpetajatest esindasid KSGd Pille Kukkur, Aivi Rentel ja Tiina-Mall Kreem.

Üheskoos rahvusvahelise projektigrupiga tutvuti lähemalt Slovakkia tervendavate mineraalvetega, samuti tähtsamate kultuurimälestistega nii Bratislava, Zvoleni, Hronsekis kui ka Sliačis. Suhtluskeelteks oli saksa, inglise ja vene keel.

Tänu dr Ulrike Kurthi juhitud Erasmus + projektile Wasser – Quelle der Inspiratsion said osalejad taas kinnitust sellele, kui tähtis on tegutseda koos, käsitleda vee- ja kultuuriprobleeme rahvusvahelisel tasandil, ja südamega.

Viimati muudetud 17.03.2026.