Avaleht      Tunniplaan

Mäe maja tunniplaan alates 12.03.2018

Oru maja tunniplaan alates 16.04.2018

Tunniplaanist - kasulik teada

• Õppetöö korraldamise alus koolis on õppekava ja sellele vastav tunniplaan. Kooli tunniplaan on üks tervik.

• Õppeaasta jaguneb viieks õppeperioodiks. Õppeperioodide vahel on koolivaheajad.

• Õpilased jagunevad nelja kooliastmesse: I kooliaste 1.-3.klassid, II kooliaste 4.-6.klassid, III kooliaste 7.-9.klassid ja gümnaasium ehk IV kooliaste 10.-12.klassid.

• Õpetajad annavad tunde vastavalt oma kvalifikatsioonile kas ühes, kahes või mitmes kooliastmes.

• Kõikide kooliastmete jaoks koostatakse üks terviklik tunniplaan. Tunniplaani muutumine ühes kooliastmes võib kaasa tuua muutuse ka teistes kooliastmetes.

• Kooli tunniplaan koostatakse kooli päevakavas etteantud tundide piirides, mis on Mäe majas 1.-6.tundi ja Oru majas 1.-8.tundi. Tunniplaani muutumine võib kaasa tuua tundide arvu muutumise nädalapäevade lõikes.

• Gümnaasiumis on perioodõpe, mis tähendab, et õppeaineid õpitakse kursuste kaupa seitsmenädalaste perioodidena. Pärast ühe perioodi lõppemist muutuvad kõikides gümnaasiumiklassides õppeained ja muutub kooli tunniplaan. Seda alati pärast koolivaheaega. Mida rohkem õpetajaid erinevates kooliastmetes õpetab, seda tõenäolisem on tunniplaani muutumine kõikides kooliastmetes.

• Lisaks gümnaasiumi õppekorraldusest tulenevale põhjustab kooli tunniplaani muutumist:
     - 3.klasside kohustusliku ujumise korraldamine,
     - 5.klasside kunsti ja inimeseõpetuse tundide vahetumine poolaastate kaupa,
     - 9.klasside käsitöö- ja kodunduse ning töö- ja tehnoloogiaõpetuse tundide korraldamine poolaastate kaupa,
     - suusa- ja/või uisutundide korraldamine talveperioodil,
     - õpetajate vahetumine õppeaasta jooksul,
     - muud ettenägematud põhjused.

• Tunniplaaniga koos koostatakse ruumiplaan. Klassiruumid jagunevad koduklassideks ja ainekabinettideks. Ruumiplaani koostamisel arvestatakse, et I kooliastmes on koduklassi süsteem ja kõiki õppeaineid õpetatakse üldjuhul ja võimalusel ühes klassiruumis klassiõpetaja poolt. Alates II kooliastmest on aineõpetuse süsteem, kus õppeaineid õpetavad erinevad aineõpetajad ja õpilased liiguvad klassist klassi vastavalt tunniplaanis esitatud ruumiplaanile.