Avaleht      Projektid      Koolielu      Projektid      Kiusamisest vaba kool

Üldinfo
Alates 2007. aastast juhib Save the Children Denmark koostöös Taani kroonprintsessi Mary Fondiga lasteaedades ja algklassides ennetavat kiusamisvastast programmi „Kiusamisest vabaks“, milles keskendutakse 3-10 aastastele lastele. Alates 2010.aastast veab Eestis projekti “Kiusamisest vaba lasteaed ja kool” MTÜ Lastekaitse Liit.

„Kiusamisest vaba kool“ – Eestis alates 2013.aasta sügisest.

Kadrioru Saksa Gümnaasium hakkas metoodikat piloteerima 2013. aasta oktoobrist ning 2014. aasta oktoobril on Kadrioru Saksa Gümnaasiumile omistatud sertifikaat, mis kinnitab õigust „Kiusamisest vabaks!“ metoodikat kasutada. 14.veebruaril 2014 külastas kooli ja tutvus metoodika rakendamisega Taani suursaadik Søren Kelstrup. 2.aprillil 2014 külastas kooli ja tutvus metoodika rakendamisega Tema Kuninglik Kõrgus Taani kroonpintsess Mary. Pilte leiad Kadrioru Saksa Gümnaasiumi galeriist.

Kadrioru Saksa Gümnaasium on vastu võtnud külalisi Eestist ning välismaalt, tutvustanud metoodika rakendamist konverentsidel ja muudel üritustel. Kadrioru Saksa Gümnaasiumi projekti meeskonda 2015/2016 õppeaastal kuuluvad 1., 2. ja 3. klasside klassijuhatajad. Koordinaator – sotsiaalpedagoog Jelena Pribylski.

Metoodika „Kiusamisest vabaks!“ põhimõtted
Tegemist on kiusamist ennetava metoodikaga. Kõik metoodikaga seotud tegevused põhinevad neljal väärtusel: austus, sallivus, hoolivus ja julgus. Eesmärgiks on luua laste vahel kaasavad ja hoolivad suhted, kus suhtutakse üksteisesse sallivalt. Kiusamise korral lapsed julgevad ja oskavad sekkuda, kui kaaslane seda ise ei suuda. Tegevustesse on kaasatud õpilased, õpetajad ja lapsevanemad.

Programmi sümboliks on karu, kes on sõber ja lohutaja. Suur Sõber Karu kutsub kokku laste koosolekud ning teda rakendatakse ka teistes tegevustes. 2015/2016 õppeaastal on igal Kadrioru Saksa Gümnaasiumi 1.-3. klassi õpilastel ka oma Väike Sõber Karu.

Rohkem infot:
Projekti koolisiseselt koordinaatorilt: Jelena Pribylski (jelena.pribylski [ät] ksg.edu.ee)
„Kiusamisest vabaks” kodulehel
Kadrioru Saksa Gümnaasiumi Facebook`i lehel