Avaleht      Filmifestival      Koolielu      Koolielu      NUIa järelkaja

2011. aasta 17. novembril  toimus Kadrioru Saksa Gümnaasiumis juba kümnendat korda amatöörfilmifestival NUI. KSG 10.b klassi õpilane Brigitta Randveer tegi NUIa võitja Kevin Saaremäega lühikese intervjuu.

kevin-nuix

Võidukas Kevin

Kust sai alguse Sinu huvi film teha, mis Sind inspireeris ?

NUIa raames filmi tegemise idee pärineb kaugeist põhikooliaegadest – kusagil 4-5 viimast aastat on igal sügisel olnud mingi idee, mille kallal oleme kas klassikaaslaste või muidu tuttavatega töötanud. Alati on asi millegi või kellegi puudumise või laiskuse tõttu toppama jäänud ja niisiis otsustasin seekord proovida päris üksi, õigemini minimaalse abiga. Et mängufilm poleks sellisel kujul kõne alla tulnud, otsustadingi krišna-mõtte kasuks. Kuna ma Robertit minevikust mingil määral teadsin, tundus see loogilise ideena.

Kaua sul filmi valmistamisega aega läks?

Templis filmitu ning rongkäigud on üles võetud ühe korraga – kokku veetsin ma tol korral nende keskel vast umbes pool päeva. Valdav osa sellest polnud küll seotud filmimise, vaid niisama suhtlemise, ringi uudistamise ning söömisega. Nädal varem olin ma käinud seal oma ideest rääkimas ning paari õpetajaga tegin intervjuu veel koolis. Kokku siis ehk ümmarguselt kaks-kolm päeva. Mõned õhtud kulusid monteerimisele, mis samuti oli üpriski huvitav tegevus –  peegelkaameraga üles võetud materjal ei sobinud osaliselt üldsegi kasutamiseks ning kuidagi tuli mitmest tunnist materjalist eesmärgiks olnud kümme minutit välja valida. Filmisin ma kokku kahel päeval, veidi rohkem läks aega monteerimisega. Templis olin ühel korral vist kusagil üle seitsme tunni, valdav osa sellest polnud muidugi seotud filmiga, vaid niisama suhtlemise ning ringi uurimisega.

Mis filmiga on tegu ?

Film räägib usust, lootusest ja armastusest. Eesti koolisüsteem ajas ühe andeka inimese üht jalga pidi hauda, abi on ta üllataval kombel leidnud mungaelust ühes Luise tänava puumajas.

Kas sinu jaoks on NUI oluline sündmus ?

Mul ei ole filmifestivaliga mingeid eriliselt sooje mälestusi - eriti viimased paar on kannatanud masendavalt pikkade ning arusaamatute või sisutühjade filmide käes. Aga alati on selle kõige keskel olnud ka nii mõndagi meeldejäävat. Eks just see ning kuuldused/mälupildid helgematest aegadest olegi seda kõike nõnda kaua käimas hoidnud.

Kuidas saaks teha nii, et see üritus leviks ka väljaspool kooli ?

Raske öelda. Eks korraldajad ole alati jõudumööda ka sellele küljele rõhunud, aga ehk tasuks enam tähelepanu pöörata just laiemale meediale. Seekord jäi näiteks „Terevisioonis“ käik vist õige napilt vahele.

Kas plaanid ka järgmisel aastal osa võtta ?

On üks üpris intrigeeriv idee, mille tahaks kindlasti teoks teha. Et see on otsapidi ka kooliga seotud, siis miks mitte. Kui NUI taaskord tuleb. Eks näis.