Avaleht      Uncategorised      Kiusamisest vaba kooli uudised

ajaveeb

facebook

ekool

esõs

miksike

kiusamisest-vabaks

goethe-institut 
saatkond 
pasch 
kulturweit 
zfa 
ehis 
koolielu

 

tallinnaha2

innove
eenet
viasat
novaator

märka ja aita

roheline kool 2

 

 

Toredad uudised pilootprojekti „Kiusamisest vaba kool“ KSG meeskonnalt

3.jaanuaril käis Kadrioru Saksa Gümnaasiumi „Kiusamisest vaba kooli“ pilootprojekti meeskond (koosseisus Katrin Võlumägi, Eha Selg ja Jelena Kuštšenko) Suitsupääsupesa Lasteaias. „Tallinna Suitsupääsupesa Lasteaed on koordinaatoriks Kesklinna lasteaedadele "Kiusamisest vaba lasteaed" metoodika tutvustamisel ja töökogemusliku praktika jagamisel“ – kirjutab lasteaia kodulehel KSG õpetajaid vastu võtnud Sipsikute rühma õpetaja Marilyn Palla. Kuna koolidesse on projekt jõudnud alles sellel aastal, siis on lasteaed abiks ka koolidele.
Külastuse käigus tegi õpetaja Marilyn näidistunni, tutvustas lasteaias kehtivaid tavasid ja läbiviidavaid projekti tegevusi, vastas tekkinud küsimustele ja andis praktilisi nippe projekti tegevuste paremaks rakendamiseks.
Aitäh õpetaja Marilyn Pallale ja õppealajuhataja Merle Ausingule Suitsupääsupesa lasteaiast.

9.jaanuaril jõudis Sõber Karu ka 1.a klassi! Pilootprojekti KSG juhendajad Katrin Võlumägi ja Jelena Kuštšenko koos õpilastega arutasid sellistel teemadel nagu klassisisesed suhted, sõprus, sõbraks ja kiusamisest vabaks olemine. 1.a klassi õpilased said teada, mis on kiusamisest vaba kooli põhiväärtused (tuletame meelde, need on sallivus, austus, hoolivus ja julgus) ning õppisid üksteisele massaaži tegema. Uus sõber õpilastele meeldis, iga laps sai Karule pai teha või teda kallistada.

28. jaanuaril kell 14.00 kogunevad Kadrioru Saksa Gümnaasiumisse „Kiusamisest vaba kooli“ pilootkoolide esindajad, et koos arutada esimesi tehtud samme ja jagada kogemusi. Külla ootame Tallinna Arte Gümnaasiumi, Tallinna Laagna Gümnaasiumi, Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi, Tallinna Rahumäe Põhikooli, Tallinna Õismäe Gümnaasiumi, Kalamaja Põhikooli, Pirita Majandusgümnaasiumi pilootprojekti juhendajaid. Lisaks koolide esindajatele tulevad KSG-sse pilootprojekti eestvedajad MTÜ Lastekaitse Liidust. Kohtumiseni Kadrioru Saksa Gümnaasiumis!

KSG lennud

KSG galerii