Avaleht      Saksa keel      Vabatahtlikud

2014

Euroopa vabatahtliku teenistuse raames viibib 01.09.2014-11.02.2015 Kadrioru Saksa Gümnaasiumis praktikal Johanna Mogwitz. All olev lühike enesetutvustus on tema poolt peaaegu iseseisvalt kirja pandud peale kahenädalast eesti keele kursust Tallinna Ülikooli juures.

Minu nimi on Johanna ja ma olen uus praktikant Kadrioru Saksa Gümnaasiumis. Ma tulen Saksamaalt, Dresdenist. Ma õppisin rahvusvahelisi suhteid Bremenis. Vabal ajal ma mängin viiulit, laulan kooris ja õpin eesti keelt. Kadrioru Saksa Gümnaasiumis ma õpetan saksa keelt ja osalen erinevates projektides. Ma jään Tallinnasse kuni 11. veebruarini 2015 ja rõõmustan juba täna meie ühiste ettevõtmiste üle.

johanna

______________________________________________________________________

2015

Mein Name ist Julius Lambert und ich werde ein Jahr als Freiwilliger am Kadrioru Saksa Gümnaasium verbringen. Dies findet im Rahmen des „kulturweit“-Programms der Deutschen Unesco-Komission statt.
Ich bin 18 Jahre alt und habe dieses Jahr mein Abitur gemacht.
Ich komme aus Ravensburg, einer Stadt im Süden von Deutschland, mit circa 50.000 Einwohnern.
Ravensburg ist circa 20 km vom Bodensee entfernt.
In meiner Freizeit höre ich gerne Musik und beschäftige mich mit bildender Kunst.
Ich freue mich auf die gemeinsame Zeit hier am Kadrioru Saksa Gümnaasium.

Minu nimi on Julius Lambert ja ma viibin Eestis Saksa UNESCO Rahvusvahelise Vabatahtliku Teenistuse raames. Kadrioru Saksa Gümnaasiumi jään ma terveks õppeaastaks.
Ma olen 18 aastane ja lõpetasin sellel aastal gümnaasiumi.
Minu kodulinn Ravensburg asub Lõuna-Saksamaal umbes 20 km kaugusel Bodensee järvest.
Vabal ajal kuulan ma meelsasti muusikat ja tegelen kunstiga.
Rõõmustan juba ette koostöö üle Kadrioru Saksa Gümnaasiumi õpilaste ja õpetajatega.

julius