Avaleht      Uudised      Viimased uudised      Pöördumine

Hea koolipere!

Pöördun teie poole seoses 12.oktoobril toimunud intsidendiga. Kooliperena oleme vahejuhtumi ühepoolsest meediakajastusest häiritud ning siinkohal soovin anda teile ülevaate olukorrast ja edasistest tegevustest.

Soovin tänada õpilasi, et nad on koolis toimuva suhtes tähelepanelikud.

Mina ja kooli juhtkond kinnitavad, et 5. klassi  õpilasega toimus 12. oktoobril intsident, kus õpilane muutus ohtlikuks iseendale ja kool otsustas kaasata olukorra lahendamiseks õpilase huvides kiirabi ja politsei. Tänu kiirele reageerimisele lahenes antud olukord õpilasele turvaliselt – õpilane ega keegi teine intsidendis viga ei saanud. Pärast kontakti õpilase perega jõuti lahenduseni õpilase koduõppele jäämise näol. Alates 13. oktoobrist 2016 on õpilane koduõppel. Tahan kooli poolt siinkohal kinnitada, et kõnealuse õpilase puhul rakendas kool kõiki seadusest tulenevaid tugimeetmeid. Kooli tugispetsialistidel on õppeaasta algusest järjepidev kontakt õpilase pere ja lastekaitse ametnikuga. Edaspidi suhtleb kool perega, et õpilast igakülgselt aidata ja suunata.

Koolipere on ette võtnud sammud koolielu tavapäraseks jätkumiseks ja loodame selles lastevanemate toetavale suhtumisele. Eesmärgiga tekkinud hirmust üle saamiseks, pakub kool koostöös Rajaleidja spetsialistidega abi nõustamise näol õpilastele ja õpetajatele, vajadusel ka lapsevanematele. Soovin, et ükski õpilane või õpetaja ei tunneks ennast oma muredega üksi jäetuna.

Palun kõigil koheselt pöörduda abivajajat või keerulist olukorda märgates tugispetsialistide või kooli juhtkonna poole. Kiire reageerimine ja õigeaegne sekkumine aitab tulevikus ära hoida vahejuhtumeid ja hirmu.

Koolina püüdleme, et taastatud saaks iga meie kooli õpilase, õpetaja ja lapsevanema koolirahu ja -rõõm.

Lugupidamisega

Imbi Viisma