Avaleht      Saksa keel      Saksakeelsed üritused 2015/16

ajaveeb

facebook

ekool

esõs

miksike

kiusamisest-vabaks

goethe-institut 
saatkond 
pasch 
kulturweit 
zfa 
ehis 
koolielu

 

tallinnaha2

innove
eenet
viasat
novaator

märka ja aita

roheline kool 2

 

 

Saksakeelsed üritused 2015/16

Reedel, 29.04.2016 korraldas Kadrioru Saksa Gümnaasium Saksa Kevad 2016 raames vabariikliku orienteerumismängu „NUTIkalt saksa  jälgedes Tallinnas“.  Mäng pakkus suurepärast võimalust saada rohkem teada saksa kultuuri mõjudest Tallinnas, kasutades selleks kaasaegseid digivõimalusi ning pannes  end proovile ka füüsiliselt. Õpilastele Tallinna koolidest pakkusid konkurentsi osalejad  Kärdlast, Kohtla-Järvelt ning Viljandist. Huvitava sissejuhatuse  mängule tegi meie kooli vilistlane, ajaloolane ning arheoloog Priit Lätti.

Palju õnne võitjatele!

Gümnaasium
1. koht KSG  - Maret Luud, Kristopher Kinkar, Kertu Teras
2. koht KSG  - Silja Stoicescu, Artur Lavrov, Kristiina Sarv
3. koht TIK    - Mart Eek, Kaur Rikkinen, Gerli-Birgit Plooman

Põhikool
1. koht KSG - Simon Fox Kuuse, Grete-Marleen Rohusaar, Karmel Anita Pisa
2. koht KSG - Mery-Ly Riis, Maria Kivari, Marten Aun
3. koht KSG - Teisi Miggur, Doris Vahtra, Saari Anete Loog

Vaata kõiki tulemusi siit...

Vaata fotosid siit...

 

nutikalt saksa jlgedes

 

 

 

Jugend debattiert international Eesti finaal on läbi ja võitjad on selgunud! Noored väitlesid teemal „Kas Eesti peaks oma Euroopa Liidu välispiiri taraga kaitsma?" 24 minutit, mille jooksul pidid nad oma seisukohta kaitsma ja ka žüriid veenma. Pauletta Talmon Kadrioru Saksa Gümnaasiumist avaldas muljet hea kuulamisoskuse ja veenvate argumentidega ning võitis Eesti finaali.

Koos 2. koha saanud Martina Eermega Tallinna Saksa Gümnaasiumist esindavad nad Eestit rahvusvahelises finaalis, mis toimub 19.–23. septembril Prahas. Seal kohtuvad nad teiste finalistidega Lätist, Leedust, Poolast, Venemaalt, Tšehhist, Ukrainast ja Ungarist.

 

Pauletta

 

 

Eile ja täna (8.-9.02.2016) oli meie kooli pisematel ja ka veidi suurematel võimalus kohtuda Walter Mirbethiga Saksamaalt, Augsburgist, kes tutvustas 2015. aastal Saksamaal laste- ja noorsookirjanduspreemia võitnud raamatuid. Tänu Walter Mirbethile on meil õnn kõiki neid teoseid ka kooli raamatukogus lugeda või laenutada.

Aitäh Leili Naanile, kes härra Mirbethi meile külla kutsus!

walter mirbeth

 

 

4. 02. 2016  toimus KSG aulas saksakeelsete laulude võistlus „KSG sucht den Superstar“.
Osalesid klassid 4.-7. ja  ühe 10. klassi saksa keele rühma õpilased. Eriti populaarne oli üritus nooremate õpilaste hulgas: Solistid, duetid ja grupid lasid kokku kõlada 14-l laulul 96 õpilase esituses.
Pilte vaata siit

 

superstar2016

 

 

26.11.15 osalesid viis KSG  üheteistkümnenda klassi õpilast Euroopa Komisjoni poolt korraldataval tõlkevõistlusel Juvenes Translatores.  Võistlusest võtsid osa 30 riigi noored tõlkijad. Tõlgiti kõikidest Euroopa Liidu keeltest ja keeltesse. Meie õpilased tõlkisid saksa ja inglise keelest eesti keelde. Sellel aastal oli tähelepanu keskmes Euroopa ja Kolmas Maailm.

 

JT

 

 

„Austria loeb. Kohtumispaik raamatukogu“ / "Österreich liest. Treffpunkt Bibliothek" on Austria suurim kirjandusfestival, mis tähistab tänavu 19. – 25. oktoobrini juba oma kümnendat juubelit.

Ligi pool miljonit huvilist külastab igal aastal selle nädala raames Austria raamatukogusid, kelle mitmekülgne programm seab lugemise avaliku huvi keskmesse.

19. oktoobril esines kirjandusnädala raames meie kooli raamatukogus austria kirjanik, kirjandusteadlane ja kirjandusajakirja „Zwischenwelt“ väljaandja dr Konstantin Kaiser, kes kandis ette oma luulet ning vestles saksa keele õpetajatega teemal „Austria ja saksa kirjanduse erinevused“.

Mälestuseks kinkis autor raamatukogule oma luulekogu „Durchs Hinterland“ ja proosateose „Auf den Straßen gehen“.

 

kaiser

 

 

Ka sellel õppeaastal toimuvad meie koolis Saksa kultuuriloo loengud. Tallinna Ülikooli reklaami ja imagoloogia osakonna dotsent, professor Linnar Priimägi avardab 10. klassi õpilaste maailmapilti, tutvustades neile saksa kirjanduse klassikuid ja religiooni ning filosoofia ajalugu.

08.09.2015 "Nibelungide laul" ja film
15.09.2015 "Tristan ja Isolde" ja muusika
22.09.2015 Johann Wolfgang von Goethe "Faust" (1808) ja sõnateater
06.10.2015 Heinrich von Kleisti "Marionetiteatrist" (1810) ja tantsuteater
13.10.2015 Heinrich Heine "Religiooni ja filosoofia ajaloost Saksamaal" (1834) ja filosoofia
27.10.2015 Hermann Hesse "Klaaspärlimäng" (1943) ja pedagoogika
03.11.2015 Thomas Manni "Doktor Faustus" (1947) ja kirjandus

 

priimagi

 

 

KSG lennud

KSG galerii