Avaleht      Avalehele      Avalehele      KSG NUI X

ajaveeb

facebook

ekool

esõs

miksike

kiusamisest-vabaks

goethe-institut 
saatkond 
pasch 
kulturweit 
zfa 
ehis 
koolielu

 

tallinnaha2

innove
eenet
viasat
novaator

märka ja aita

roheline kool 2

 

 

 

nuix

NUI on amatöörfilmifestival, mis annab noortele tõuke ning motivatsiooni ise lühifilme valmistada. Varasematel aastatel oleme oskuste lihvimiseks korraldanud loenguid erialaprofessionaalidega (nt Mait Mäekivi, Riho Västrik), samuti oleme läbi viinud animatsiooni õpitubasid jne. Filmifestivalist KSG NUI on välja kasvanud suurim koolinoortele mõeldud filmiüritus, mida on eelnevatel aastatel külastanud keskmiselt 350 noort festivali kohta. Osalejad on peamiselt KSG-st, kuid ka muudest Tallinna koolidest ning Raplast. Žüriis on erinevatel aastatel olnud näiteks René Vilbre, Mait Mäekivi, Rasmus Kaljujärv, Mikk Rand, Kiur Aarma, Riho Västrik jt.

Käesoleval aastal tähistame filmifestivali kümnendat sünnipäeva ning selleks puhuks oleme lisaks Tallinna ja Rapla filmihuviliste töödele kaasanud ka Tartu omi. Nagu eelnevatel aastatelgi on ka sel korral väga tunnustatud žürii, tänavune koosseis on järgmine: Artur Talvik, Liina Paakspuu, Rain Tolk, Tiit Taimla jt.

Selleks, et filmifestival KSG NUI oleks täieõiguslik festival, korraldasime NUIa eelnädala, kuhu kaasasime animatsioonibussi ning näitasime dokumentaalfilmi „Uus maailm“. Samuti tegime koostööd organisatsioonidega Overall, Kino Artis, Kuukulgur ja paljude teistegagi.

Amatöörfilmifestival KSG NUI toimub 17. novembril algusega kell 18.00 Kadrioru Saksa Gümnaasiumi aulas. Oodatud on kõik filmihuvilised. Tutvuda saab ka meie kodulehega http://nui-x.tumblr.com/.

Helen Västrik, filmifestivali korraldaja

KSG lennud

KSG galerii