Avaleht      Saksa keel      Üldist      Vahetusõpilased Großhansdorfist

ajaveeb

facebook

ekool

esõs

miksike

kiusamisest-vabaks

goethe-institut 
saatkond 
pasch 
kulturweit 
zfa 
ehis 
koolielu

 

tallinnaha2

innove
eenet
viasat
novaator

märka ja aita

roheline kool 2

 

 

19.-26.septembrini viibisid meie kooli 8a ja 8c klassi õpilaste juures 11 vahetusõpilast Saksamaalt, Großhansdorfist.

Pühapäeva, 20. septembri veetsid nad vahetusperedes ja kirjeldavad tegevusi järgmiselt: "Käisime perekonna ja sõpradega kiirpaadiga Tallinna lahel sõitmas ja me tohtisime isegi paati juhtida! Sõitsime Aegna saarele, see oli väga lahe! Pärastlõunal veetsime aega rabas - see oli täiesti uus kogemus ja seal oli väga ilus."

Esmaspäeval, 21. septembril toimus koolis tervitusvastuvõtt ja saksa õpilased tutvusid meie koolimajaga. Samuti võeti osa saksa ja inglise keele ainetundidest. Pealelõunal viis õpetaja Margit Randlo vanalinnas läbi linnaekskursiooni.

Teisipäeval, 22. septembril sõideti Tartusse, kus üheskoos avastati AHHAA keskuses teadust, tutvuti linnaga ning lõõgastuti Aura veekeskuses.

Kolmapäeval, 23. septembril möödus hommikupoolik koolis ja pealelõunal osalesid vahetusõpilased DSD I keelediplomite aktusel, mis sel aastal meie koolis esimest korda aset leidis. Pealelõunal külastati ka Patarei vanglat.

Neljapäev, 24. september oli projektipäev, kus õpilastele tutvustati meie ajalugu, laulmise traditsiooni ning üheskoos vaadati emotsionaalset filmi laulvast revolutsioonist. Peale seda ütles nii mõnigi saksa õpilane, et eestlased on küll väike, aga hingelt suur ja julge rahvas.

Reedel, 25. septembril külastati Lennusadamat ning õpilased said võimaluse ka omal käel veel Tallinnaga tutvuda. Õhtupoolikul toimus väga meeleolukas lõpupidu kooli hoovis, kus söödi, joodi ja mängiti sõbralikult ringmänge.

Jann Lukas Paul kirjutab kokkuvõtlikult nii: "Eestis meeldis mulle väga, sest siin on nii ilus loodus. Õnneks vedas meil ka ilmadega. Sain palju teada ühest väiksest riigist, millest ma enne midagi ei teadnud. Leian, et see kogemus on väärt jagamist ja kindlasti räägin sellest Saksamaal oma sõpradele!"

 

saksa-vahetus-2015

 

 

KSG lennud

KSG galerii