Avaleht      Saksa keel      Üldist      Kümme põhjust saksa keele õppimiseks

ajaveeb

facebook

ekool

esõs

miksike

kiusamisest-vabaks

goethe-institut 
saatkond 
pasch 
kulturweit 
zfa 
ehis 
koolielu

 

tallinnaha2

innove
eenet
viasat
novaator

märka ja aita

roheline kool 2

 

 

Saksa keele oskus pakub lõputult erinevaid võimalusi ning loob eeldused töö- ja eraelu kvaliteedi parandamiseks.

Ärimaailmas:  Saksakeelne suhtlus sakslastest äripartneritega tagab paremad ärisuhted ning seeläbi ka suuremad võimalused efektiivseks koostööks – see ongi edu võti.

Rahvusvaheline karjäär: Saksa keele oskajatel on paremad väljavaated leida tööd saksa firmades nii oma kodumaal kui ka välismaal. Hea saksa keele oskus on suureks  eeliseks  rahvusvahelistes ettevõtetes töötamisel. Inglise keelt valdab ju enamus.

Turism ja hotellitööstus:  Saksa turistid reisivad palju ja avastavad sihtkohana uusi maid. Nad  kulutavad  puhkusel olles rohkem raha kui teiste riikide turistid.  Seejuures oskavad nad vääriliselt hinnata  seda, kui neid teenindab  saksakeelne personal või giid.

Teadus ja uuringud: Saksa keel on teadusmaailmas tähtsuselt teine keel. Oma panuse  poolest teaduse arengusse on Saksamaa maailmas kolmandal kohal, jagades stipendiume teadusuuringuteks ka välismaa teadlastele.

Kommunikatsioon: Meedia-, informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogia areng muudab mitmekeelsuse hädavajalikuks. Terve rida tähtsaid veebilehekülgi on saksakeelsed.  Saksamaa asub aasta jooksul väljaantava uudiskirjanduse poolest 87 riigi seas 5. kohal peale Suurbritanniat, USA-d, Hiinat ja Venemaad. Saksa keele oskus tagab  juurdepääsu väga suurele informatsioonihulgale.

Kultuurialane silmaring: Saksa keele õppimine võimaldab pilguheitmist multikultuursesse saksa ühiskonda ning arusaamist väga erineva taustaga inimeste elust, soovidest ja unistustest. Ka Eesti kultuuriteadlased väidavad: Selleks, et tegelda süvitsi eesti keele, Eesti kultuuri ja ajalooga, peab valdama saksa keelt.

Reisimine: Saksa keele oskus on lisaväärtus reisides mitte ainult saksakeelsetes riikides, vaid ka teistes maailma ja Euroopa maades, eriti Ida-Euroopas.

Nauding kirjandusest, muusikast, kunstist ja filosoofiast: Saksa keel on Goethe, Kafka, Mozarti, Bachi ja Beethoveni keel.  Selleks, et neid teoseid tõeliselt mõista ja nautida, tuleb seda teha saksa keeles.

Õppimis- ja töötamisvõimalused: Saksamaal asuvad ülikoolid kuuluvad maailma parimate hulka. Saksa Liitvabariik jagab hulgaliselt  stipendiume õpinguteks Saksamaal. Saksa teise astme keelediplomi  DSD II võimaldab asuda õppima saksakeelsesse ülikooli saksa keele eksamit sooritamata.  Noortele välismaalastele kehtivad eraldi töö- ja puhkuseviisad ning teatud soodustused tööloa saamiseks.

Vahetusprogrammid: Saksamaa ja paljude maailma riikide vahel on sõlmitud lepingud õpilaste ja üliõpilaste vahetusprogrammideks.

KSG lennud

KSG galerii